Zabiegi trachoma i narkotyki

Opcje leczenia jaglica zależeć od stopnia zaawansowania choroby.

We wczesnych stadiach jaglicę, leczenie antybiotykami sam może być na tyle, aby wyeliminować zakażenia. Lekarz może przepisać tetracyklinę maść do oczu lub azytromycynę ustnej (Zithromax). Azytromycyny wydaje się być bardziej skuteczna niż tetracyklinę, ale jest bardziej kosztowny.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca, podając antybiotyki do całej społeczności, gdy więcej niż 10 procent dzieci zostały dotknięte przez jaglicą. Celem niniejszych wytycznych jest traktowanie każdego, kto został narażony na jaglicą i ograniczyć rozprzestrzenianie się jaglicą.

Leczenie późniejszych etapach jaglicą – w tym bolesnych zniekształceń powiek – może wymagać operacji. WHO zaleca zabieg dla osób z zaawansowanym stadium jaglicą.

leki

Chirurgia

W powiek obrotu (bilamellar skokowy obrót), lekarz robi nacięcie w bliznami pokrywką i obraca rzęs z dala od rogówki. Procedura ogranicza postęp bliznowacenie rogówki i może zapobiec dalszej utraty wzroku.

Jeśli rogówka staje się chmurzy tyle poważnie osłabić swoją wizję, przeszczep rogówki może być rozwiązaniem, które może poprawić widzenie. Często jednak ze jaglicę, procedura ta nie ma dobrych wyników.

Możesz mieć procedurę usuwania rzęs (depilacji) W niektórych przypadkach. Ta procedura może być konieczne wielokrotnie wykonywana. Innym rozwiązaniem tymczasowym, jeśli operacja nie jest dostępna opcja jest do złożenia klejącą bandaż nad rzęs, aby zachować je od dotykania oczu.