Zapobieganie napady: zapobieganie urazom głowy i więcej

Uwaga: Jeśli uważasz, że masz napady drgawek lub są oceniane na jeden, nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn ciężkich, pływać, wspinać się po drabinach lub uczestniczyć w innych działań potencjalnie niebezpiecznych, dopóki nie zostały specjalnie wyczyszczone robić te rzeczy poprzez swoje lekarz.

Noś swój pas, gdy jesteś w pojeździe mechanicznym. Użyj foteliki dla dzieci; Nie używać alkoholu lub innych środków odurzających przed lub podczas uprawiania sportu (takich jak piłka nożna, piłka nożna, jazda konna lub na rowerze) lub podczas pracy samochodu lub innego sprzętu; Noś kask i inną odzież ochronną, gdy jesteś na rowerze, motorze, łyżwy, kajaki, jazda konna, jazda na nartach, snowboardzie lub wspinaczki; Noś kask, jeśli pracujesz w strefie przemysłowej i budowlanej; Nie nurkowania w płytkiej wodzie lub nieznanym; Zapobiec upadkom w domu poprzez usunięcie zagrożeń, które mogą spowodować upadek.

Pamiętaj, aby stosować się do planu leczenia. Biorąc zbyt mało lub zbyt dużej dawki leku, nagle odstawienie leku lub zmianę harmonogramu lek może powodować drgawki. Padaczka: Przyjmowanie Leków Properl; Nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn ciężkich, pływać, wspinać się po drabinach lub uczestniczyć w innych działań potencjalnie niebezpiecznych, dopóki nie zostały specjalnie wyczyszczone robić te rzeczy, przez lekarza; Należy unikać działań, które może wywołać atak, takich jak gry wideo, które miga lub migotanie światła. W rzadkich przypadkach, migające światła i geometryczne wzory gier wideo może wywołać drgawki u dzieci.

Jeśli pacjent jest leczony z powodu padaczki