zęby (Human Anatomy): Schemat, nazwiska, numeru i warunki

Oral Health Trends

Â2015.

Zęby są najtrudniejsze substancji w ciele ludzkim. Poza tym jest niezbędna do żucia, zęby odgrywają ważną rolę w mowie. Części includ zębów; • Emalia: Najtrudniejsze, biały zewnętrzna część zęba. Emalia jest w większości składa się z fosforanu wapnia, minerał twardy jak skała; • zębiny: Warstwa bazowego szkliwo. Zębiny jest wykonany z żywych komórek, które wydzielają twardą substancję mineralną; • Pulp: Bardziej miękki, mieszka wewnętrzna struktura zębów. Naczynia krwionośne i nerwy prowadzony przez miazgi zębów; • cement: warstwę tkanki łącznej, która wiąże się z korzeni zębów mocno do dziąsła i szczęki; • więzadła przyzębia: tkanka, która pomaga utrzymać zęby mocno szczękę.

Normalny dorosły usta ma 32 zęby, które (z wyjątkiem zębów mądrości) wybuchały o około 1 roku życia; • Siekacze (Razem 8): Do najbardziej środkowe cztery zęby na górnej i dolnej szczęki; • Kły (4 łącznie): Ostre zęby na obrzeżach siekaczy; • przedtrzonowe (łącznie 8): Zęby między kłów i zębów trzonowych; • Zęby trzonowe (Razem 8): Płaskie zęby w tylnej części jamy ustnej, najlepiej mielenia żywności; • Zęby mądrości lub trzecie zęby trzonowe (4 łącznie): Te zęby wyrzynają się na poziomie około 18 roku życia, ale często są usuwane chirurgicznie, aby zapobiec przemieszczaniu innych zębów; Korona każdego zęba wystaje do jamy ustnej. Korzeń każdego zęba zejdzie poniżej linii dziąseł, do szczęki.

You \ ‘ll znaleźć wskazówki i porady, jak również najnowsze informacje i badania dotyczące zdrowia jamy ustnej.

Jesteś obecnie

Tylko 18,5% z wielu ludzi na świecie nigdy nici. Brakuje obecnie na prostej drodze, aby duże różnice w zdrowiu jamy ustnej. Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Nić usuwa żywności uwięzione pomiędzy zębami i usuwa warstwę bakterii tworzy tam przed okazuje się płytki nazębnej, co może spowodować stan zapalny dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Spróbuj nicią dentystyczną tylko jeden ząb, aby zacząć.

Jesteś jednym z 31% wielu ludzi na świecie, którzy nie Floss codziennie. Brakuje obecnie na prostej drodze, aby duże różnice w zdrowiu jamy ustnej. Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Szczoteczka szczecina nie jest w stanie skutecznie oczyścić między tymi ciasnych przestrzeniach. Nicią dentystyczną usuwa do 80% folii utwardzalnym do blaszki, które mogą powodować zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Cel na 3 dni więcej!

Jesteś jednym z 31% wielu ludzi na świecie, którzy nie Floss codziennie, ale jesteś na dobrej drodze do zarabiania pozytywny wpływ na zęby i dziąsła. Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Szczoteczka szczecina nie jest w stanie skutecznie oczyścić między tymi ciasnych przestrzeniach. Nicią dentystyczną usuwa do 80% folii utwardzalnym do blaszki, które mogą powodować zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Cel dla wszystkich 7 dni!

Tylko 50,5% wśród wielu ludzi na świecie nici codziennie, i dobre dla ciebie, że jesteś jednym z nich! Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Szczoteczka szczecina nie jest w stanie skutecznie oczyścić między tymi ciasnych przestrzeniach. Nicią dentystyczną usuwa do 80% folii utwardzalnym do blaszki, które mogą powodować zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Gratulujemy dobrego zdrowia jamy ustnej przyzwyczajenia!

Znajdziesz wskazówki i porady, jak również najnowsze informacje i badania dotyczące zdrowia jamy ustnej.

ŹRÓDŁA

Dental Association, Healthy People 2010