Zęby przewodnik sprzątanie

Myj zęby pastą z fluorem dwa razy dziennie przez około dwie minuty, aby pomóc utrzymać swoje zęby i usta zdrowe.

Płytka nazębna to film bakterii, która pokrywa zęby, jeśli nie szczotkować je prawidłowo. To przyczynia się do choroby dziąseł i próchnicy. Szczotkowania zębów zatrzymuje się płytki nazębnej na budowę górę. Spróbuj upewnić się myć każdą powierzchnię wszystkich zębów.

Myj zęby przez około dwie minuty ostatnią rzeczą w nocy przed pójściem do łóżka i na jednej innej okazji każdego dnia.

Ze stomatologiem może dać Ci więcej porad w oparciu o własne zdrowie i potrzeb stomatologii.

Kiedy powinno się myć zęby?

To nie ma znaczenia, czy używasz szczoteczki elektrycznej lub ręcznej. Oboje są równie dobre, jak długo szczotkować wszystkie powierzchnie wszystkich zębów i pasta do zębów z fluorem użyć. Jednak niektórzy ludzie uważają, że jest łatwiejsza do czyszczenia zębów wodą z elektryczną szczoteczkę do zębów.

Dla większości dorosłych, szczoteczka do zębów z małą głową i kompaktowej, kątowym układem włosia długich i krótkich round-end jest w porządku. Średnie lub miękkie włosie są najlepsze dla większości ludzi.

Jeśli używasz szczoteczki elektryczne, po jednym na oscylacyjnym lub obracając głowę może działać lepiej niż szczoteczka manualna.

Jednakże, upewniając się, że dokładnie oczyścić zęby co najmniej dwa razy dziennie jest ważniejsza od rodzaju pędzla używasz. W razie wątpliwości należy zwrócić się do stomatologa.

Ważne jest, aby używać pasty do zębów z odpowiednim stężeniu fluoru. Sprawdź opakowanie, aby dowiedzieć się, ile każda marka zawiera fluor.

Twój dentysta może zalecić lub dziecko używać pasty do zębów o wyższym stężeniu fluoru, jeśli jest to potrzebne.

Czy mogę używać szczoteczki elektrycznej lub ręcznej?

Upewnij się szczotkować wszystkie powierzchnie wszystkich zębów, które powinno mieć około dwóch minut. Pamiętaj, aby myć powierzchnie wewnętrzne, zewnętrzne powierzchnie i powierzchniach żujących zębów.

Dzieci muszą być wspomagane lub nadzorowane szczotkowanie zębów, dopóki są one co najmniej siedem lat.

Więcej porad na szczotkowanie zębów dzieci.

Po szczotkowaniu, wypluć nadmiar pasty. Nie przepłukać usta natychmiast po umyciu, jak to zmyć stężonego fluoru w pozostałej pasty do zębów, więc rozcieńczenie go i zmniejszając jego działaniem prewencyjnym.

Dorośli powinni używać pasty do zębów, która zawiera co najmniej 1350 części na milion (ppm) fluoru;. Dzieci nie trzeba używać specjalnych “pasta do zębów dla dzieci”. Dzieci w każdym wieku mogą używać pasty rodziny, o ile zawiera on 1,350-1,500ppm fluor. Dzieci w wieku od sześciu do poniżej, którzy nie mają próchnicę można użyć pasty niższej wytrzymałości dzieci, ale upewnij się, że zawiera co najmniej fluorek 1,000ppm;. W wieku poniżej trzech lat, dzieci powinny używać tylko plamę pasty do zębów. Dzieci w wieku od trzech do sześciu lat powinny korzystać z grochu wielkości kropelka pasty do zębów. Upewnij się, że dzieci nie lizać lub zjeść pastę z tuby.

Korzystanie z płukania jamy ustnej zawierający fluor mogą pomóc w zapobieganiu próchnicy zębów, ale nie używać płynu do płukania ust – nawet fluorek jedno – zaraz po umyciu zębów lub będzie zmyć stężonego fluoru pasta do zębów w lewo na zębach. Wybrać inny czas używania do płukania jamy ustnej, tak jak po obiedzie. Nie jeść i nie pić przez 30 minut po zastosowaniu płukania jamy ustnej z fluorem.

Co należy szukać w szczoteczkę do zębów?

Nitkowanie zębów jest nie tylko dla strącając jedzenie wciśnięty między zębami. Regularne nitkowanie zębów może również zmniejszyć choroby dziąseł i nieświeżego oddechu przez usuwanie płytki nazębnej, która tworzy się wzdłuż linii dziąseł. Najlepiej nici przed szczotkowaniem zębów.

Przeczytaj o tym, dlaczego ważne jest, aby nici.

Można użyć szczoteczki lub pojedyncze-Czernica szczotki zamiast nicią dentystyczną, zwłaszcza jeśli istnieją luki między zębami. Szczotka powinna pasować ciasno między zębami.

Nigdy nie należy używać wykałaczki do usunięcia zatrzymanego jedzenia spomiędzy zębów, ponieważ może to spowodować uszkodzenie dziąseł, które mogą prowadzić do infekcji.

Ze stomatologiem może doradzić w sprawie najlepszego sposobu, aby korzystać międzyzębowych za czyszczenie zębów.

Czytaj więcej o szczoteczek.

Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące stomatologii.

Jaki rodzaj pasty do zębów należy używać?

25/11 /

Usługi

Lokalizacja

Jak znaleźć dentystę, w tym, gdzie szukać pomocy, jeśli masz trudności lokalizowanie jednego w Twojej okolicy

Dlatego ważne jest, aby utrzymać zdrowe zęby i dziąsła, korzystając z bezpłatnej opieki stomatologicznej w czasie ciąży

Take 12-18 cali (30-45cm) nici lub taśmy dentystycznej i pojąć, więc trzeba kilka cali naprężonego nici między rękami;. Slip nici lub taśmy dentystycznej pomiędzy zębami i do przestrzeni pomiędzy zębami i dziąseł, tak dalece, jak to pójdzie;. Floss o 8-10 uderzeń, w górę iw dół między każdy ząb, aby usunąć płytkę nazębną i żywności.

Jak szczotkować zęby

Prawie każdy ma nieświeży oddech od czasu do czasu, ale dla niektórych ludzi jest to regularne problemu. Wskazówki na świeższy oddech

Jak rozpoznać, kiedy dziecko jest ząbkowanie, jakiej kolejności pojawiają się zęby i jak sprawić, by łatwiej ząbkowania

Jak pomóc dzieciom myć zęby

Jak dbać o zęby, w tym kontrolnych, szczotkowanie, szelki i wybielania

Nie spłukać wodę prosto po szczotkowaniu zębów

Czy mogę używać płynu do płukania ust?

Jak używać nici dentystycznej

Jak używać szczoteczki międzyzębowe

Wspólna Q & A

Znajdź usługi stomatologiczne w Twojej okolicy

Znalezienie dentysty

Krwawienie dziąseł w ciąży

Pozbądź się nieświeży oddech

Dziecko objawy ząbkowania

Zdrowie stomatologiczne