zgrzytanie zębami w czasie snu (bruksizm) przyczyny i zapobieganie

Trendy zaburzenia snu

Większość ludzi prawdopodobnie szlifować i zaciska zęby podczas snu od czasu do czasu. Sporadyczne zęby szlifowania, medycznie zwane bruksizm, ból zazwyczaj nie powoduje szkody, ale gdy zachodzi zębów mielących w sposób regularny, zęby mogą być uszkodzone i inne powikłania mogą wystąpić takie jak dyskomfort lub ból mięśni szczęki TMJ.

Chociaż przyczyny bruksizm nie są bardzo znane, wiele czynników może być zaangażowana. Stresujące sytuacje, nieprawidłowy zgryz i krzywe lub brakujące zęby wydają się przyczyniać. Istnieje również pewne dowody na to, że zaburzenia snu, takie jak bezdech senny może prowadzić do szlifowania zębów.

szlifowanie zębów można zapobiec przy użyciu osłony jamy ustnej. Strażnik usta, dostarczany przez dentystę, zmieści się w zęby, aby zapobiec zęby ze szlifowania przed sobą. Redukcja stresu i innych modyfikacji stylu życia, w tym unikanie alkoholu i kofeiny, może być również pomocne. Twój dentysta może zadać pytania na temat swoich nawyków snu, aby zobaczyć, czy jest potrzebne badanie snu.