znaki ostrzegawcze udaru

Gdy masz udar, twój mózg nie otrzymuje krwi potrzebuje. Pomoc szybciej, tym mniej prawdopodobne, będziesz mieć poważne i trwałe problemy. I tym lepsze szanse na wyleczenie.

Czasami udaru rozwija się stopniowo. Ale jesteś bardziej prawdopodobne, że jeden lub więcej gwałtownych objawów, takich jak te

FAST Test jest szybki sposób sprawdzić kogoś objawów.

Twarz: Uśmiechnij się! (Czy jedna strona twarzy opadają?)

Ramiona: Podnieś obie ręce. (Czy jeden wyższy niż drugi? Czy oni mają twardy czas trzyma jedną z nich?)

Mowa: Powtórz krótkie, proste zdania, jak “Mary miała małą owieczkę”. (Czy oni niewyraźnie swoje słowa? Czy trudno jest je zrozumieć?)

Czas: Jeśli którakolwiek z nich jest “tak”, zadzwonić pod numer 911.

Udar mózgu jest stanem zagrożenia życia.

Nie czekaj! Liczy się każda minuta. Jeśli masz jeszcze jeden objaw na dłużej niż kilka minut

Co zrobić, jeśli jesteś z kimś, kto mającej objawy, ale nie jesteś pewien, czy to jest udar? Niektórzy ludzie mogą zaprzeczyć, że jest jakiś problem. Nie chcą, aby inni robić zamieszania. Albo mówią: “Co to za wielki pośpiech?”

Rozważ to: Jaka jest najgorsza rzecz, jaka może się zdarzyć, jeśli nie jest to udar? Niepotrzebną podróż do szpitala. Jaka jest najgorsza rzecz, jaka może się zdarzyć, jeśli jest to skok, a ty go ignorować?

Nie ryzykuj. Zadzwoń do lekarza.

Niewielu ludzi myśli skok się z nimi stanie. Ale biorąc pod uwagę, jak szybko może się zdarzyć, szkoda, że ​​to coś powinno się zastanowić – zwłaszcza jeśli masz stan chorobowy, który podnosi ryzyko wystąpienia o jednym. przygotowawcza może skończyć się podjęciem wielką różnicę.

Zapytaj lekarza lub pielęgniarki, które szpitale w danym obszarze są głównymi ośrodkami udar, z 24-godzinnej opieki w nagłych wypadkach. Możesz być w stanie znaleźć ośrodki opieki poudarowej w internecie, też.

Dowiedzieć się, który szpital lub zakład opieki zdrowotnej jest najbliżej domu lub pracy. Skontaktować się z działem zasobów ludzkich lub lekarza.

ŹRÓDŁA

Stroke Association: “Wpływ Stroke”, “Rodzaje Stroke” i “Stroke Znaki ostrzegawcze.

Akademia Lekarzy Rodzinnych: “Stroke: Znaki ostrzegawcze i wskazówki dotyczące zapobiegania”.

Heart Association: “Znaki ostrzegawcze Stroke”.

NINDS: “NINDS migotaniem przedsionków i Stroke informacje Page”.